Články za rok 2015 | RSS


Nejste přihlášen(-a)

PPM: Spectrum B - MFF B 12:0

2015-10-09 (vysledky)

Dneska jsme neměli den. Na slušný soupeřův nadhoz jsme toho moc nenapálili, dostali jsme se jen třikrát na metu, a v poli bylo moc a moc chyb. Škoda takového konce jinak povedené sezóny. Tak vzhůru na zasloužený podzimní odpočinek, a uvidíme se v tělocvičně!

více >>>

PPM: Tempo B - MFF B 13:9

2015-09-30 (vysledky)

V zápase od začátku taháme za kratší konec. Honza začíná na prkně, ale strajků je málo a tak už v jedničce musí do kruhu Narcis. Na pálce sice body přidáváme, ale na Bedlovy nabídky je jich podstatně méně, než by si dané nadhozy zasloužily. Sice se v průběhu zápasu průběžně dotahujeme na rozdíl tří-čtyř bodů, ale ten pověstný zlom ne a ne přijít, také kvůli řadě chyb v poli. Soupeři také skórují a tak se s nastávající tmou raději jdeme občerstvit do clubhousu. Závěrečný dík patří blanickému rytíři Kaslíkovi za odchytání zápasu, prý po sedmi letech, na tu dobu to šlapalo opravdu slušně, pane!

více >>>

PPM: Příbram - MFF B 9:1

2015-09-26 (vysledky)

Pářovy spajky Hodinu před začátkem zápasu jsme se sešli ve slušném počtu jedenácti playerů, což je na dva zápasy tak akorát. A navíc se ukázal po roce i Míla, který po zhodnocení počtu hráčů ani nevyndal dres a ujal se role pozorovatele. Zábavný začátek nám obstaral Pářa, když ze své igelitky s botami vyndal místo spiků červené a černé lodičky na jehlových podpatkách. No, není spike jako spike :-) Míla naštěstí vypomohl a Pářovi zapůjčil ty správné spikes (škoda, konečně mohl Pářa přidat do softu trochu elegance :-))
V zápase jsme se na Prďkův svižnější nadhoz moc nechytali. Na metu jsme se dostali až ve čtyřce a bodovali jsme až v pětce, ale to už jsme měli na našem kontě osm bodů. V poli jsme tentokrát právě nepodrželi, ale ani sebelepší pole by při téhle pálce moc nezmohlo.

více >>>

PPM: MFF B - Příbram 14:7

2015-09-26 (vysledky)

V druhém zápase jsme využili naši výhodu dvou nadhazovačů. Prďkovi už ruka začala odcházet, a v druhé směně jsme natočili rovnou sedm bodů. Domácí se však nevzdali, a dotahovali, jak se dalo, někdy i díky našim chybám, ale na pálce se nám dařilo přidat další body. Trochu emocí do hry přišlo při některých sporných Charlieho callech, ale výsledek zápasu jimi nebyl nijak zásadně ovlivněn. Od dvojky jsme měli zápas pevně pod kontrolou a zaslouženě jsme dovezli domů vítězství.
Kdopa nám to hrál, o tomto prodlouženém víkendu: Pářa, Majkl, Dan, Vokša, Lojza, Bíb, Přéma, Mára H., Pepan, Prso a Narcis. Dík, pánové!

více >>>

4. turnaj 3. ligy - Krč

2015-09-22 (Madla)

Minulý víkend jsme vyrazily na další podnik třetí ženské ligy. Tentokrát se celý odehrál v Krči a tak nás nečekaly žádné dramatické přejezdy. Po klasických změnách rozpisu na poslední chvíli jsme ve skupině C skončily spolu se Sabatem a Sedlčanama. První dva ze skupiny pak hrály o umístění v horní osmičce, třetí byl odsouzen k bojům o 9.-12. místo.

utokZápas se Sabatem berem jako experimentalní, což s ohledem na to, že již v neexperimentalní sestavě tečem asi 8:0 nic neznamená. Postupně dokráčíme až ke skóre 21:0 v náš neprospěch. Jediným pozitivem tohoto zápasu je, že to dost lítalo a tak měla experimentální sestava s Marťou na spojce dost možností pokládat si otázky "co sem tak asi měla udělat?" :-) Pro další vývoj turnaje však bylo jenom dobře se k tomuto kroku odhodlat. Do dalšího zápasu se Sedlčanama se na prkno vrací Romča, pole se zapracovaným experimentem z prvního zápasu drží a my na chybu soupeře doběhneme pro jediný ale vítězný bod, což nás z druhého místa ve skupině posunuje do večerního souboje s Kladnem o první čtyřku. Obecně jsme mezi zápasy měly dost času. Pauzy vyplňovali různí lidé různým způsobem. Hudla vyvrtala Madle, kterou neodradila hláška: "jéé to je poprvý co vrtám bez brejlí" zub. Dík moc :-) Máří dělala řidičku a blokanta čistících vozů. Adél stáčela med. Romča kojila. A kdo byl zrovna na hřišti ten se cpal, pil a čučel na ostatní zápasy. S nelichotivým skóre 1:21 z prvních dvou zápasů nastupujeme večer k zápasu s Kladnem. Soupeř určitě není nehratelný, ale jednak nám pořád nešla pálka, i když už jsme se dostaly na trávu :-), a jednak Madla zaspala střídání nadhozu. Bezpečně prohráváme 12:4 těsně než padne tma a končíme v přijatelné skupině o celkové 5.-8. místo slibující hezké zápasy.

Ještě se cestou zastavíme na Áčku, kde se dohrával vyrovnaný zápas mezi Trutnovem a Blondies (s poraženým máme hrát nedělní ranní zápas). To jsme netušily, že dohrávka bude trvat ještě cca 45 minut, když se v tiebreaku strhne neskutečná přestřelka, v níž jsme díky "sympatickému projevu" jedné trutnovské hráčky nepokrytě fandily Blondies, přestože by pro nás byly přijatelnějším soupeřem. Nakonec ale favorizovaný Trutnov přece jen dotáhl zápas do vítězného konce.

obranaNás tak ráno čekali Budějky. Začali jsme dobře i jsme si na ně celkem věřili, ale od druhého inningu začal bý soupeř proti. A místo hezkého zápasu jsme utržily debakl 3:15. S nadějí, že naše pálka má lehce vzrůstající tendenci, nás tak čeká poslední zápas o 7. místo. Ten máme hrát s Ledenicemi, které jak jsem pochopila mají obdobně nelichotivé skóre z prvních čtyř zápasu jako my . Obří číslo na straně obrany a číslici na straně útoku. Ještě nás lákají na absenci nadhozu, ale stejně nakonec podlehneme 7:6. Každopádně nám přišlo, že jejich "nenadhazovačka" zaházela celkem slušně. My jsme si zvedli náladu posledním útokem, ve kterém jsme přivezly 5 bodů (naše nejlepší směna na turnaji) a vynutili si změnu nadhozu.

Obecně byla znát velká nerozehranost. U služebně mladších ročníků byla hodně znát absence tréninku, u těch starších zase odcházející kondice :-). Obojí se dá nahradit drivem na vítězství, ale tím u nás nikdy nikdo moc netrpěl ;-) Celkově zaslouží pochvalu Janina za souboj s ostruhou a především Míša za boj sama se sebou :-) Za pozitiva lze v obraně označit návrat baterie Romča - Máří, Martino sžívání se

více >>>

PPM: MFF B - Fulleros 10:5

2015-09-15 (vysledky)

více >>>

3LŽ4T: MFF - České Budějovice 3:15

2015-09-13 (vysledky)

(zápas o zápas 5. místo :)

Romča se stáví do kruhu a poprvé začínáme první inning podle představ. V obraně děláme tři rychlý auty, v útoku dobíháme pro dva body. Pak se ale situace otáčí. Pole tlačí domů jeden bod za druhým. Na plný mety střídá Romču Míša. Rána na sedmičku znamená vyčištění pole. Pak už sice zahrajem zbylý dva rychlý, ale za stavu 3:7 v náš neprospěch jsou na koni rázem Blondies. Náš pálkařský projev se sice zlepšuje, ale jde spíš o kvalitu jednotlivých startů než o kvalitu útoku jako celku. Za to blondýny přidávají každý inning dva tři body a po zásluze dokráčejí k vítězství 3:15.
Na pálce excelovala Romča 3/3 (2xR, 1xRBI) a Marťa 2/2 (1xSB). Zdatně jim sekundovaly Hudla 2/3 a Adél 1/2 (1xSH, 1xRBI).
Poiztivum zápasu: Marťa si konečně zašpinila slajdovací chránič ;)

Sestava: Máří C/SS, Míša OPO/P/OPO, Romča P/CF, Hudla 2B/3B, Adél CF/3B/OPO/P, Věrka 3B/C, Marťa SS/OPO/2B, Janina RF(DP), Andy 1B, Leňa LF(flex)

více >>>

3LŽ4T: Ledenice B - MFF 7:6

2015-09-13 (vysledky)

(zápas o 7. místo)

V úvodu zařizuje Adél dvojmeťákem dva body. V obraně zajišťuje naše obrana bodu sedm na místo jednoho a to nás ještě zachránila první pálkařka lineupu, která byla po krádeži trojky vyhlášena save, ale usoudila, že je out a tak dobrovolně odešla z mety. Pak už aut doopravdy byla. My se probouzíme za stavu 2:7 ve čtyřce, kdy sérií hitů a dvou zaváhání ledenického pole snižujeme na dva auty na 6:7, na plný mety jde už podruhé ve směně na pálku Míša. Situace je prakticky stejná jako před dvěma měsíci na Hluboké. Tentokrát ale Míša nadhoz nepřepálí a tak prohráváme těsně o bod.
Prvních autů ve vnějším poli se dočkala Leňa, z toho jeden luft byl chycený v běhu. Stoprocentní na pálce byly tentokrát hned tři hráčky Adél 2/2 (1x2B, 1xR, 4xRBI, 1xBB), Hudla 2/2 (1x2B, 2xR, 1xRBI, 1xBB) a Evža 1/1 (1xRBI, 2xBB).

Sestava: Romča P/LF, Máří C, Hudla 2B, Adél 3B, Marťa SS, Evža CF, Leňa RF, Míša 1B/P, Andy LF/1B

více >>>

3LŽ4T: Sabat B - MFF 21:0

2015-09-12 (vysledky)

(skupina C)

Zápas se od začátku vyvíjí v náš neprospěch. Sabatu se líbí nadhoz Adél i Míši. Pole taky úplně nezáří. A útok je jeden velkej zmar, ze kterého vyčněla Lenina parádně složená ulejvka. Po dvou směnách prohráváme 21:0, víceméně z milosti dostaneme k dipozici ještě jeden útok a tak se do pálkařského boxu zvládne podívat i konec line-upu.

Sestava: Máří SS/C, Leňa 2B, Marťa CF/SS, Věrka C/LF, Hudla 3B, Adél P/CF, Andy LF/1B, Janina RF, Míša 1B/P

více >>>

3LŽ4T: MFF - Sedlčany 1:0

2015-09-12 (vysledky)

(skupina C)

Zápas odháže Romča. Sama hodí 6xSO a se zbytkem si víceméně poradí pole. Marťa se zorientovala na spojce a mimo jiné se prezentovala moc hezkým kečem luftíku určeného spíš sedmičce než jí. Útok se nám relativně zadařil v první směně, kdy jsme sérií infield hitů dokázaly obsadit všechny mety. Bod jsme ale nevytěžily. To se povedlo až v dohrávce čtyřky, kdy Evža obsadila ulejvkou jedničku a pak se po samovolné krádeži dostala na kečrův přehoz až domů. Úvod pětky jsme chtěly udržet bez bodu, abychom už nemuseli do dohrávky. S obsazenou trojkou na dva auty háže Romča SO a zakončuje zápas. Extraligový výsledek 1:0 je náš.
Na pálce jsme nedokázaly protlačit míč do vnějšího pole. Velká škoda je, že ti co měli nakaučovanou ulejvku, ji nebyly schopné složit, protože složená ulejvka byl jistý hit. Statisticky tak vyčněla Evža s dvěma složenýma ulejvkama a Romča s metou zdarma a infield hitem na spojku.

Sestava: Máří C, Leňa RF, RS P, Marťa SS, Hudla 2B, Věrka 3B, Adél LF, Evža CF, Andy 1B

více >>>

3LŽ4T: Kladno - MFF 12:4

2015-09-12 (vysledky)

(kříž o horní čtyřku)

Na prkno se staví Míša. Hned v jedničce ji nepodrží pole, jehož zásluhou dobíhají 3 body. Míša sama pak ve trojce doběhne pro kontaktní bod, zaviněný tentokrát chybou kladenského pole. V dohrávce nás už ale soupeř semele. Když tak koukám do zápisu, tak vůbec nechápu, proč šťavím Míšu na prkně tak dlouho a opožděně se jí omlouvám. Kladno devíti hity odskakuje už na 10:1. Jejich útok zastavuje až Adél. Ve čtyřce se poprvé v turnaji dostaneme na trávu (Romča a Adél) a korigujeme na 10:4. V pětce stihne Kladno bez autu doběhnout pro další dva body a obsadit trojku, v tu chvíli naštěstí vyprší čas a tak jsme uchráněny od dalšího bodového přídělu.

Sestava: Maří SS, Leňa RF, RS OPO/LF, Hudla LF/3B, Evža CF, Věrka C, Marťa 2B, Míša P/OPO, Adél 3B/P (DP), Andy 1B (flex)

více >>>

PPM: Kotlářka B - MFF B 8:12

2015-09-11 (vysledky)

Ze zacatku mame mirne navrch, pridavame po bodu a v poli se dari. Ve ctyrce souperi vyuzivaji chyb v poli a otaceji skore na 5:3. Nam se vzapeti dari srovnat. Po mensi rosade v poli se obrana uklidnuje. Na trojce predvadi skvely vykon Honza alias Lojza. Nastava ovsem potiz jinde: hrajeme v deviti (Mara nedorazil) a v sestce musi Prso odjet na letiste, hrozi nam tedy skrec. Roli uberblanickeho rytire skvele sehraje Votas, ktery se nic netuse prisel podivat. Votas hbite obleka Prsuv dres a kalhoty a jde do hry. Prso sice jede domu polonahy, z domova prijel jen v dresu, ale co by pro tym neudelal. Jeste ke vsemu mame jen jednu palku, kterou nastesti nahodou prinesl Honza. (Je fakt zvlastni pocit jit do rozcvicovaciho kruhu bez palky.) V poslednich dvou smenach pole funguje a na place jeste nejake body pridavame, tedy si z hriste lidra souteze privazime body.

více >>>

PPM: Mistrál Praha - MFF B 9:4

2015-08-31 (vysledky)

více >>>

PPM: MFF B - Mistrál Praha 11:1

2015-06-30 (vysledky)

V dresu Mistrálu překvapuje chomutovská baterie starých pák Vlčák/Helmut. Na začátku zápasu se nemůžeme na pálce chytit, a v obraně tečeme o bod. Nevypadá to tedy nijak slavně. Ve třetí směně ale začínáme na pálce tlačit, pálkaři se dostávají na mety a Svaty čistí trojmeťákem. Navíc soupeři v poli na pár chybiček reagují frasněním mezi sebou. Naše pole naproti tomu funguje slušně, i Narcis hází nadstandard, tedy se soupeřům na pálce nedaří. V páté směně tedy po puštěném blooperu do území za dvojkou skórujeme rozdílový bod.

více >>>

3. turnaj 3. ligy - Jižní Čechy

2015-06-26 (Madla)

K poslednímu jarnímu turnaji 3. ligy jsme vyrazily do Jižních Čech. Ubytování Věrka s naší plnou podporou zařídila v Českých Budějovicích, abychom z první verze rozpisu zjistily, že v Budějkách vůbec nehrajeme. Dlouho to vypadalo, že budeme hrát v sobotu na Hluboké, a v neděli tamtéž, případně v neděli ve Zlivy. Ale jak už to tak ve trojce bývá, nemá smysl studovat rozpis moc dopředu, přišla verze číslo 2 a ta nás poslala v sobotu do Ledenic. Ve skupině jsme měli Trutnov, se kterým jsme zatím neměli tu čest, a přijatelné Blansko. V pátek navečer bylo bohužel jasno v tom, že Blansko nedorazí, což nás hodně mrzelo. Ve skupině jsme tak zůstaly jen dva týmy a bylo jasné, že nemůžeme skončit hůř než druzí, radši bysme si to ale vybojovaly v přímém zápase s Blanskem než takhle na papíře. Ze všech možných variant nakonec vyšla rozpisově ta nejhorší, totiž, že budeme hrát až v sobotu v podvečer v 17.30 v Ledenicích a pokud prohrajeme, tak bude bezprostředně po té následovat ještě kříž o horní čtyřku.

Cerna VezNo co - částečně už jsme byly na cestě, tak jsme to nechaly být a dvě auta dorazila ve složení Hubka, Janina, Madla, Máří, Míša a Věrka vstříc volnému patečnímu večeru a prakticky volné sobotě v Budějkách. Na ubytování nás překvapila paní se seznamem našich jmen, který jim ovšem nikdo neposílal (jestli vzali část lidí ze soupisky, tak víceméně trefily tu správnou ;). Večer jsme strávily v Magdaleně v doprovodu živé hudby na klavír. Probraly jsme právnické i matematické kličky při vyřizování hypoték a pojistek. A provedly test identifikace alkoholu bez použití čichových buněk (Máří, Míša, Janina). Pak sme ještě chvilku popily na ubytku a šly spát. Ráno se většina oddávala sladké snídani, zatím co my s Máří vyrazily na nákup do místního Tesca. Suveréně jsme si vybraly nejpomalejší pokladní v celém obchodě, za trest jsem jí po kase rozsypala jahody nejprve já a v zápětí Máří. Mám podezření, že paní pokladní rozsypané jahody vůbec nezaznamenala. Po snídani jsme vyrazily na tour de České Budějovice. Malinké centrum je moc hezké. Vylezly jsme i na Černou věž, z jejíhož vrcholku jsme se kochaly výhledem. Při sestupu dolů nás přepadlo poledne, což se zrovna na úrovni zvonů moc nevyplatí. První minutu to bylo celkem zajímavý, zbývající čtyři vysilující :-) Rezonance a šílenej rachot k tomu. Pak jsem se konečně dočkala jídla v mexický restauraci. Čekaly jsme neskutečně dlouho a Janina vyhrála opět keramiku :-) Když se nám povedlo zaplatit spustil se pěknej slejvák. Naštěstí netrval moc dlouho a tak jsme přejezd do Ledenic v pohodě zvládly. Cestou mě vyděsil jen Skippin telefonát:
"Madlo řekneš mi prosim tě adresu hřiště?"
Já: "No to nevim, ale když přijedeš v Ledenicích na kruháč ..."
Skippy mě přerušuje: "Kamže? My hrajem v Ledenicích?"
Duo Skippy, Leňa zamrzlo na rozpisové hlubocké verzi číslo jedna. Při příchodu na lavičku pobavila Marťa hláškou: "Dneska sem ňáka rychlá". Je pravda, že se tentokrát našly dvě pomalejší hráčky - Skippy s Leňou, který ovšem přijely asi o 20 minut pozdějc ;-)

První zápas sehrajem s leadrem tabulky z Trutnova a bez výraznějšího protestu prohráváme 8:1. V průběhu zápasu se nám nakupily první zdravotní problémy - o Marťu se pokoušely mdloby a Janina předvedla tak razantní odkop míče, který těsně nedoběhla na chycení z luftu, až si přivodila další zranění na již značně pochroumané noze. Bohužel tím pro ni turnaj hráčsky skončil. Výsledkem jsme se odsoudily k druhému místu ve skupině a následnému zápasu s Trnavou (3. v ligové tabulce), kde jsme kolektivně zahrály pěknou tužku a pukly 11:1. Navíc zjišťujeme, že je nás po zranění Janiny na další den jen devět hrajících, přičemž Andy pořád ještě rozchází zlomeninu

více >>>

PPM: MFF B - Radotín B 8:7

2015-06-23 (vysledky)

Sestavu tentokrát posílil blanický rytíř Kaslík, asi díky motivaci hrát proti svému bývalému týmu. Standardně jsme čekali na Prochyho, který svým pozdním příchodem vyfasoval poslední post v lineupu, v počtu devíti ale nebylo moc co vymýšlet. Zápas se neostře dělil na dvě půlky: v první jsme nepálili, v poli občas kazili a nálada byla pod psa. Ještě že soupeři nedokázali nasázet více bodů. Asi díky tomu, že jsme přesně nevěděli stav, a že Rosťovi "došlo pivo", jsme začali pálit, a začalo se dařit i v poli. Za poslední dvě směny jsme nepustili ani bod a v šesté se povedlo zápas otočit. Je třeba pochválit Kaslíka na pálce (3/3 + IBB), a zadoufat, že se zas ukáže.

více >>>

3LŽ3T: MFF - Ledenice B 10:8

2015-06-21 (vysledky)

(skupina o 5.-8. místo)

Náš průměrně o 20 let mladší soupeř na nás vlítnul dost zvostra. Hubka dělala co mohla, ale její nadhoz ledenickým chutnal. Čtyři pálkařky, čtyři rány, čtyři body. Na prkno jde Míša a svými zákeřnými nadhozy hned zařizuje tři rychlý auty. Na pálce se neblýsknem a jdem znovu bránit. Tentokrát je to po chybách za tři body. Ještěže fungoval záběh a tak další zaváhání pole vyřešily dva auty po ose Evža-Máří. Nevím jestli to byl spouštěč, ale od té chvíle jsme začli hrát softball - na pálce jsme pálily, sem tam ustály metu zdarma, po metách sme běhaly na plný pecky, tedy až na zmatečnou situaci 1-3, která nám evidentně nejde ;-) V poli jsme chodily do míčů naplno a hrály auty. Do dohrávky zápasu jsme šly s mankem tří bodů a na dva auty jich pět dotlačily. Na ty vítězný si schovávala hit do pravého pole Míša.

Sestava: Máří SS, Leňa LF/RF,Věrka C, Adél OPO/LF, Hudla 3B(DP), Marťa 2B, Evža CF, Míša RF/P, Andy 1B, Hubka P/RF(flex)

více >>>

3LŽ3T: MFF - Kladno 6:17

2015-06-21 (vysledky)

(o 5. místo)

Zápas s Kladnem začala na prkně Adél. Na začátku dvojky ji sestřelila Haňa odpalem do levýho stehna. Chvíli ještě statečně házela, ale po pár dalších hitech ji šla vystřídat Míša. Stav před dohrávkou druhého inningu byl děsivých 0:10 ve prospěch Kladna. My sme se zmohly na odpověď v podobě šesti bodů. Tlak na pálce nám bohužel vydržel jen tu jednu směnu. Naopak Miners přidávaly body v každé směně, až byl po čtyřce platný rozdílový výsledek 6:17. Ani tenhle zápas se nám nepovedl podle našich představ. Především s lepším výkonem v poli bychom Kladno určitě dokázaly porazit, teda body by se taky hodilo dělat pravidelněji ;-) Hráčem zápasu na naší straně bych volila Máří 2/3 (1xR), v poli 4xPO, 4xA, 0xE.

Sestava: Máří SS, Hudla 3B/LF, Marťa 2B, Adél P/3B, Věrka C, Evža CF, Hubka DP, Míša 1B/P, Andy LF/1B, Leňa RF(flex)

více >>>

3LŽ3T: MFF - Blansko 7:0

2015-06-20 (vysledky)

(skupina A)

Skreč. Soupeř se nedostavil.

více >>>

3LŽ3T: Trutnov - MFF 8:1

2015-06-20 (vysledky)

(skupina A)

Jako hosté začínáme na pálce dobře. Máří singluje na devět, Adél si ulejvkou vynutí chybu, šoupne Máří až na trojku a sama obsadí jedničku. Z jedna tři obsazená těží soupeř aut na dvojce a my první bod zápasu. Pak přichází dva rychlé auty a jdeme bránit.
Adél na prkně trochu bojuje se zónou a tak je z toho buď snadný aut pro pole nebo meta zdarma. Po čtyřech metách obdržíme první bod a střídáme nadhoz. Míše se na dva auty podaří udržet plné mety. Po prvním inn se rozcházíme smírně 1:1. V dalších směnách si moc nevíme rady se svižnějším nadhozem. K útoku se vzepneme az ve čtyřce, kdy po Skippině singlu a BB Hubky a Janiny plníme s jedním autem mety. Přes nadějně vyhlížející linedrive od Leni bod bohužel nedotáhnem. V poli naopak soupeři dopomůžeme drobnějšími či vetšími chybami. Trutnov postupně odskakuje až na konečných 8:1.

Sestava: Máří C, Adél P/1B/CF, Věrka CF/1B, Marťa RF/Andy RF, Hudla 3B, Skippy SS, Hubka OPO, Janina RF(DP), Leňa 2B, Míša 1B/P(flex)

více >>>

3LŽ3T: Trnava - MFF 11:1

2015-06-20 (vysledky)

(kříž o horní čtyřku)

Náš útok je poměrně bezzubý a zápasová statistika hlásá u počtu hitů 0. Oproti tomu v poli hlásá naše zápasová statistika 7 errorů. Na prkně začíná Hubka - kombinace hitů a errorů dotlačí na naše konto 10 obdržených bodů a trnavský útok jde zastavit Adél, což se jí podaří. Trnavandy přidají už jen bod a to jak jinak než po chybě. Pro nás čestný bod doběhla Skippy po metě zdarma, PB, herdě od kečra do zad, Hudlině posunu a WP. Myslím, že zápas hrůzy máme vybraný :-) Soupeř byl lepší, ale určitě sme mohly odejít s důstojnějším výsledkem a lepším pocitem.

Sestava: Máří C, Adél CF/3B/P, Věrka LF/3B, Skippy SS, Hudla 3B/CF, Marťa 2B, Andy 1B(DP), Míša OPO, Leňa RF/LF, Hubka P/RF(flex)

více >>>

PPM: MFF B - Spectrum B 2:4

2015-06-18 (vysledky)

(Přesunuto z 2.6.2015) Nase dva body zajistuje homerunem Svaty, jinak se na palce trapime. Olda Hadrava hazi pekne, rozhodci ma sirsi zonu a my zbesile svihame. V obrane se nam dari, povedou se i nejake zakroky navic (Prochyho skok) a nebyt chvilky s micem beze svu, je po sedmicce srovnano. Shrnuto: pekny zapas, ktery souper zaslouzene vyhral.

více >>>

PPM: SaBaT - MFF B 9:3

2015-06-17 (vysledky)

Tady se jednoduse nevedlo. V poli jsme kazili, na palce se zacalo darit az ke konci, a ani nadhoz nesel buhvijak.

více >>>

PPM: MFF B - Eagles B 7:8

2015-06-09 (vysledky)

Opět napínavý zápas až do samotného konce. Hrát se může jen díky tomu, že pár kluků si našlo čas , dorazilo dřív a upravilo hřiště do hratelného stavu. Ještě jednou dík, páni; raději nebudu jmenovat, abych na někoho nezapomněl. Pálí se na obou stranách, ale u nás v poli semtam přijde chybička. Ačkoliv pěkné zákroky se taky najdou - CS trojky po ose Honza-Vokša, nebo Pářovo žoinglérské představení na sedmičce. Do šesté směny není rozdíl skóre o více než bod; dáváme sice tři body po krátkých hrách, ale soupeř kontruje čtyřmi. V sedmičce dostáváme dva body a tedy tečeme o jeden. V dohrávce se nám na jeden aut povede naplnit dvojku a trojku. V dramatickém konci se ale pálkařům nepovede hitovat, a tak odcházíme těsně poraženi.

více >>>

2. turnaj 3. ligy - Joudrs/Sabat

2015-06-07 (Madla)

Poslední květnový víkend jsme se sešly k dalšímu ligovému turnaji. Tentokrát se odehrával v areálech týmů Joudrs a Sabat. My jsme víkend odehrály v relativně slušném počtu 11-12 lidí. Po oba dny na hřiši válčily Andy, Evža, Hubka, Hudla, Janina, Leňa, Marťa, Máří, Míša a Věrka. V sobotu nás doplnila Olí, v neděli pak Adél a Skippy. Kaučovala Madla, v sobotu podpořena Dufi na jedničce.

#41Sobotní rozpis nám přinesl čtyřčlennou skupinu C odehrávající se v Bohnicích. Postupně jsme se utkaly s Eagles B, Spectrem a Tempem B. Přestože začínáme hrát až ve 12 scházíme se jak na pivo a v kompletní sestavě jsme teprve kolem čtvrt na dvanáct. Částečně k tomu přispěla situace na Nuseláku, částečně parking v přilehlých ulicích a častečně notoricky zpoždění jedinci ;-) Trochu mě mrzí, že s Eagles B (pozdější vítěz turnaje) hrajeme hned první zápas. Při absenci Adél se rozhoduji pošetřit spolehlivý nadhoz tedy Hubku s Míšou do druhých dvou zápasů, o kterých předpokládám, že budou pro vývoj ve skupině důležitější. Janina v zádech s větrem a pokusným polem se s tím však perou velmi statečně a s výsledkem 5:2 v náš neprospěch můžeme být spokojeni. V druhém zápase se Spectrem nastupujem v plné sestavě - pole zahrálo, nadhoz držel, útok pálil. Snad nás můžou mrzet jen chyby na metách, díky kterým musela Hubka odházet o inning víc. Výsledek 15:2 pro nás. Stejně jako na prvním turnaji nás čeká rozhodující zápas o druhé nebo třetí místo ve skupině večer s Tempem B. Minule byl náš zápas vyrovnaný a otevřený až do konce. Tentokrát nám bohužel vůbec nevyšel. Jediný co fungovalo byl nadhoz. Ale obrana i útok, od zápasu se Spectrem pouze lehce pozměněné, jakoby si všechno vybraly v odpoledním zápase. Zkrátka a dobře tečeme 6:1. Výsledek nás odsouvá na třetí místo ve skupině a do nedělních bojů na Sabatu o celkové 9.-12. místo. V ranním kříži se tentokrát střetneme s PV B. Obraz hry je bohužel jednoznačný od samého začátku. Pro čestný bod pro moje modré oči dobíhá Marťa v předposledním inningu. A zcela jednoznačně prohráváme 11:1. Poslední zápas turnaje o 11. místo si užíváme a bez výraznějších komplikací vítězíme 5:11.

#30Absolutorium za celý turnaj zasluhuje Hubka na nadhozu. Dvakrát odházela kompletně vítězný zápas. Střídaná byla jen v prohraném zápase s Tempem B a to jen kvůli pošetření sil, nikoli kvůli vlastnímu výkonu. Míša, která měla být původně druhá nejvytíženější nadhazovačka, se tak prakticky na prkno nedostala. Ale obecně, ať byl na prkně kdokoli, to na nadhozu fungovalo. Horší byla celková nevyrovnanost našich výkonu v ostatních činnostech. Naše starty na pálce byly značně proměnlivé - někdy normální, někdy natěšené, leč plné nesmyslných švihu, jindy zase odevzdané. A tohle je věc, kterou si musí srovnat každý sám v sobě. S výjmkou zápasu se Spectrem dokázaly vždy odpálit max tři, čtyři hráčky. A obvykle pokaždý jiný. S nejstabilnější formou se potkala Věrka, která odpálila ve čtyřech z pěti zápasu 5/11 (4xR, 4xRBI, 1x2B, 1x3B, 1xBB, 1xHB). Stoprocentní výkon ještě předvedla Skippy, ale ta pálila jen v jednom zápase, ten se jí ale vydařil na jedničku. Přínosem turnaje bylo nasazení Andy na jedničku a Leni na dvojku. Otevřelo se tím více kombinací pro rozestavení pole, v závislosti na soupeři. Obě holky si s tím vcelku dobře poradily. U Len

více >>>

3LŽ2T: PV B - MFF 11:1

2015-05-31 (vysledky)

(skupina o 9.-12. místo)

Jestli se někomu v tomhle zápase dařilo, tak to byla Adél. Na nadhozu umožnila mixu současných a bývalých hráček s extraligovou zkušeností tři body. Na pálce pak obstarala oba naše hity 2/2 (1x2B, 1xRBI). Svým druhým odpalem stáhla z trojky Marťu, která obstarala náš čestný bod. Nutno podotknout, že Luciša na nadhozu nám dělala velké problémy. Zápis je tak plný SO a podseknutých svící do infieldu. Rozdíl zařídila v páté směně kdo jiný než Luciša, která trojmeťákem stáhla desátý bod a hned vzápětí na blokovaný míč v backstopu došla pro ten rozdílový.

Sestava: Máří SS, Leňa RF/2B, Věrka C, Marťa 2B/LF, Evža CF, Adél P, Hubka DP, Andy RF/LF, Míša 1B, Skippy 3B flex.

více >>>

3LŽ2T: Blansko - MFF 5:11

2015-05-31 (vysledky)

(o 11. místo)

S Blanskem jsme se, kam má paměť sahá, ještě nikdy nesetkaly. Tým plný mladých holek doplněný hráčkami Mistrálu. Hned v první směně zasazujeme rozhodující úder v podobě 9 bodů. Blansko sice po chybách v infieldu (včetně ukradené domácí mety) odpoví 4 body, ale my se nedáme. Sice značně polevíme jak to jenom umíme ale zápas máme tak nějak pod kontrolou a hlavně se můžem spolehnout na Hubku na nadhozu. Nakonec ho trochu předčasně zakončila Janina, pro jejíž luftík do faulballu v levém poli se rozběhla sedmička, ta si míč prapodivně vyrazila a přitom si vykloubila prostředníček chytací ruky. Vzhledem k tomu, že jedinou hráčku na lavičce museli poslat do hry, když si jejich dvojka obnovila chronické zranění kolene, skončily v osmi a hru vzdaly.
Na pálce dokázaly odpálit pouze tři hráčky Skippy 2/2 (1x2B, 1x3B, 2xR, 1xRBI), Věrka 2/3 (1x3B, 1xR, 4xRBI) a Andy 1/2 (1xR,2xRBI, 1xHB). Pochvalu ještě zaslouží Leňa za úžasně složenou ulejvku na dva auty.

Sestava: Máří C, Hudla 3B, Věrka OPO, Marťa 2B, Adél CF, Skippy SS, Andy 1B(DP), Janina RF, Leňa LF, Hubka P

více >>>

3LŽ2T: Eagles B - MFF 5:2

2015-05-30 (vysledky)

(skupina C)

Na prkno se po delší době staví Janina a vede si velmi dobře - jen 2 umožněné doběhy. Sama teda říká, že jí to jde hlavně proto, že háže po větru ;-)
Také pole je postavené "trochu" netradičně. Na kečru poprvé objevila Hudla, na dvojce Leňa a na jedničce Andy. Nejvýraznějšího zaváhání jsme se dopustily v jedničce, kdy premiérový míč na dvojce nezkrotila Leňa, čímž jsme pustily Eagles do vedení 4:0. Nutno podotknout, že od té doby už Leňa všechny míče zpracovala a ve spolupráci s Andy zahrály tři čisté auty.
Na pálce jsme si vybíraly smolné okamžiky - poprvé jsme se přiblížily bodu v jedničce, s obsazenou trojkou a jedním autem, přišel linedrive do rukavice trojky a s ním dabl. Ve trojce jsme pak s obsazenou dvojkou, trojkou bez autu střelily linedrivy do rukavic hned dva. Nakonec jsme se bodové korekce dočkaly v pětce. Evža ustála metu, Andy plným švihem složila luxusní ulejvku, kterou pole pod tlakem zahodilo, takže Evža doběhla domů a Andy až na trojku, odkud ji stáhla Oli. Hitem se kromě Andy prezentovaly ještě Hudla a Věrka.

Sestava: Máří SS, Leňa 2B, Věrka 3B, Marťa LF, Hudla C, Hubka OPO, Evža CF, Andy 1B, Oli LF(DP), Janina P flex

více >>>

3LŽ2T: MFF - Spectrum 15:2

2015-05-30 (vysledky)

(skupina C)

Výborně odháže Hubka. V poli zahrajem až na Evžin zkrat bez chyby. A na pálce tlačíme co to dá. Rozhodující je druhý inning, ve kterém na dva auty dotlačíme 10 bodů. Hodně nám k tomu dopomohla spektrácká spojka, která ač obvykle skvělá polařka, neměla svůj den a nezpracovala a zahodila, co se dalo - nejdřív na spojce a potom na osmičce.
Na pálce se nejvíc dařilo Evže 2/2 (2xR, 3xRBI, 1xBB, 1xSB), následované Leňou 2/4 (2xR,1xRBI) a Věrkou 1/2 (3xR - z toho dva v zastoupení ;), 1xHB).

Sestava: Máří SS, Leňa LF, Věrka C, Marťa 2B, Hudla 3B, Evža CF, Andy DP, Janina RF, Míša 1B, Hubka P flex

více >>>

3LŽ2T: Tempo B - MFF 6:1

2015-05-30 (vysledky)

(skupina C)

S Tempem začínáme na pálce a hned dotlačíme bod, když Hudla dvojmeťákem stáhne Máří z dvojky. V tu chvíli netušíme, že jsme tím vyčerpaly příděl toho, co nám v tomto zápase půjde. Na pálce je to bída, kterou okořeňujeme běžeckými chybami. Hubka s Míšou na nadhozu dělají co můžou, ale pole absolutně nespolupracuje. Celý zápas prospíme, až dospěje do konce 6:1 v náš neprospěch. Obraz zápasu dokresluje scénka z druhé směny. S dvojkou, trojkou obsazenou nejprve stihnem po ose Hudla-Marťa zahrát aut na jedničce, Marťa pak otáčí domů na běžkyni jdoucí rovnou ze dvojky. Věrku příhoz probudí až ve chvíli, kdy dostane míčem do plastrónu :-) Na pálce stojí za zmínku jen stoprocentní Leňa 1/1 (1xHB) a dvojmeťáky Hudly a Věrky.

Sestava: Máří SS, Leňa LF, Věrka C, Marťa 2B, Hudla 3B, Evža CF, Andy OPO/RF, Míša 1B/P, Oli RF(DP)/Hubka P/1B

více >>>

PPM: MFF B - Tempo B 7:12

2015-05-26 (vysledky)

Od začátku zápasu při hře spíme. Ačkoliv podává Bedla, nejsme ze začátku schopni s pár čestnými výjimkami (Honza, Vokša) kloudného odpalu. V souladu s výkonem na pálce spíme i v poli. Rychlejší odskoky v IFu nám dělají potíže a snad každý (aspoň v IFu) si střihne "to svoje éčko". Ani Narcisovi na nadhozu to nejde nijak hvězdně. Sice v jedné směně uštědří soupeřům 5x SO (z toho 2xSOWP), ale také za zápas dostává dva homeruny. Z toho jeden takřka vodorovně letící trefuje břízu za HR plotem někam do kmene, a vrací se odrazem do hřiště. Dvoumeťák ovšem neuhádáme :-) Poté co těsně odvrátíme rozdíl, a dojde k pár střídání u soupeřů, získáváme trochu navrch. V sedmičce sice nasázíme čtyři body, ale je to bídná útěcha za celkově slabší výkon. Snad se příště povede lépe.

více >>>

3LŽ1T: Kladno - MFF 9:8

2015-05-26 (vysledky)

(skupina o 9.-12. místo)

Kladno se ujímá vedení 2:0 hned dohrávce první směně. V další směně navyšuje po čertově kolečku na 4:0. Ve trojce se chytne začátek line-upu a snížíme na 4:3. Hned v dohrávce však po dvou BB (střídáme nadhoz - Míša jde na prkno a Adél z prkna premiérově na jedničku) a následných ťukancích do IFu odskakuje na 6:3, ve čtyřce dokonce na 9:3. V dohrávce čtyřky jsme přes tři obdržené body předvedly jednu z nejkrásnějších akcí zápasu. S obsazenou dvojkou bez autu přichází odpal na sedmičku. Leňa vrací Hudle, která prodlužuje na domácí metu, Věrka v pohodě tečuje (aut) a obrací na třetí metu, kde Máří vytečuje běžící pálkařku (druhý aut). Leňa si tak připisuje první asistenci a hned z OFu :-) Vše završí Oli chycením luftu na devítce - asi její první aut po cca 20 letech ;-). To nás asi zase trochu nakopne. A máme poslední šanci na obrat . Snažíme se seč můžeme, ale bodu dotáhnem "jen" pět. Srovnávací bod na trojce s jedním autem bohužel první dvě pálkařky nedotlačily. Prohráváme tedy 9:8.

Na pálce excelovala jako PH Dvořka 1/1 (1xRBI). Dále řádila Hubka 2/3 (1xRBI) a Máří 2/4 (1xR).

Sestava: Máří SS, Adél P/1B, Marťa 2B, Věrka C, Hudla 3B, Evža CF, Hubka DP/Míša 1B/P fl, Oli RF/Dvořka PH, Leňa LF

více >>>

3LŽ1T: MFF - České Budějovice 7:5

2015-05-26 (vysledky)

(o 9. místo)

Postupný vývoj zápasu 1:0, 1:1, 3:1, 7:1. Hubka na prkně soupeře celkem k ničemu nepustí a s nabídnutými míči si pole snadno poradí - teda s vydatnou pomocí Míši na jedničce, která vyluxovala co se dalo :-). Do začátku 5. směny jdeme s tím, že uděláme tři rychlý auty a bude konec zápasu. Místo toho začneme přehozem jedničky a BB. Pro sichr střídáme nadhoz a Hubka se vymění s Míšou. Ovšem přichází další chyba, která je hned následně ztrestána trojmeťákem 7:4 a stále bez autu. V zápětí na PB doběhne další bod 7:5. Pak konečně přijde první aut po ose Máří-Hubka. Následuje dvojmeťák na sedm. Pak udrží nervy Marťa - chycením luftu a následného linedrivu jsme z toho venku :-)

Na pálce se dařilo Martě 2/3 (2xR, 1xRBI) a Míše 2/3 (1xRBI)

Sestava: Máří SS, Evža CF, Marťa 2B, Věrka LF, Adél 3B, Hudla OPO, Dvořka C, Míša 1B/P, Leňa RF (DP), Hubka P/1B fl.

více >>>

3LŽ1T: MFF - Joudrs C 5:8

2015-05-25 (vysledky)

(skupina B)

Zápas odháže Adél na Věrku. Soupeř začne bodem a pak každou směnu s výjimkou jedné přidá další dva body. My se blýsknem v první směně pěti body, když protočíme celý line-up. Tam bohužel zamrzneme a po celý zbytek zápasu už bod nedotlačíme.

Na pálce jednoznačně vynikla Marťa 2/2 (1xR, 1xSH), po hitu přidala Adél s Leňou, u té se navíc jednalo o premiérový soutěžní hit. Stoprocentní byla ještě Míša 2xBB.

Sestava: Máří SS, Marťa 4, Věrka C, Adél P, Skippy CF, Dvořka RF, Míša 1B, Leňa LF

více >>>

3LŽ1T: MFF - Storms Řepy B 9:8

2015-05-25 (vysledky)

(skupina B)

Háže Míša na Věrku. Řepím nadhoz vyhovuje a sérií odpalů do levého pole buduje náskok až na 3:8. Po osmém bodu, který padne po oběhnutém HR do centru, se na prkno staví Adél. Pole se zvedne. Dokonce se blýskneme dablem - Marťa chytá míč na dvojce a hraje aut na jedničce, Míša otáčí domů, kde Věrka pohodlně tečuje další běžkyni. To nás konečně nakopne i na pálce. V dohrávce protáčíme lineup. Na dva auty se trefuje Leňa, posílá domů Věrku, Hubku na dvojku a sama obsazuje jedničku. Marťa dvojměťákem stahuje Hubku a srovnávací bod šoupe na třetí metu, sama obsadí dvojku. Další dvojmeťák vystřelí Máří, Leňa s Marťou dobíhají domů a my můžeme slavit těsné vítězství 9:8.

Mezi pálkařská esa patřila Máří 3/4 (2x2B. 1xR, 2xRBI), Hubka 2/3 (1x2B, 2xR) a Hudla 2/3 (1x2B, 1xR, 1xRBI). Ale pochvalu zaslouží celý line-up.

Sestava: Marťa 2B, Máří SS, Adél LF/3B/LF/P, Skippy CF, Hudla 3B/LF/3B, Věrka C, Hubka 1B/RF, Míša P/1B, Leňa RF/LF

více >>>

3LŽ1T: Tempo B - MFF 5:4

2015-05-25 (vysledky)

(skupina B)

Nadějné vedení 4:0 jsme bohužel ztratily v dohrávce trojky. Nevyvarovaly jsme se chyby, nesebraly očekávanou ulejvku a do toho přišly tři odpaly na sedmičku. Za stavu 4:4 na plný mety vystřídala Hubku na nadhozu Míša, aut sice nabídla ale přišla další chyba a s ní vedení Tempa 5:4. Teprve potom se nám povedlo směnu ukončit. V dalších 2 inn se už nic zajímavýho ani na jedný ani na druhý straně nestalo a tak jsme těsně prohrály o bod. Pěkným kečem a jedním dalším pokusem čapnout luft ve faulballu se prezentovala Dvořka na kečru.

Na pálce se dařilo Věrce 2/3 (1x2B, 1xR, 1xRBI). 1/2 pak měly Hudla, Dvořka a Leňa.

Sestava: Máří SS, Adél CF/3B/LF, Marťa 2B, Věrka 1B, Evža LF/CF, Hudla 3B/OPO/3B, Dvořka C, Míša DP/P, Leňa RF/OPO/LF/OPO, Hubka P/RF fl.

více >>>

PPM: Fulleros - MFF B 6:17

2015-05-13 (vysledky)

V našem dresu se po herním půstu ukázaly staronové posily: pan Doktor, Pářa a Bíb. Tedy se přihodila dlouho nevídaná věc, a to přetlak na infield postech, a naopak nedostatek outfielderů.
Ale k zápasu. První dvě směny jsme tahali za kratší konec: za stavu 5:1 pro soupeře to s námi vypadalo nedobře. Pak se ale rozjel "pálkařský stroj": v dohrávce dvojky jsme srovnali skóre, a ve trojce, čtyřce a šestce jsme přidali další čtyři body, a to hlavně díky odpalům proloženým "matfyzáky" a chybami soupeřovy obrany. Soupeři sice dvakrát střídali nadhoz, ale nebylo to naštěstí moc platné. Jirkovi se blooperem "povedlo" vyřadit soupeřovu devítku, která si při pokusu o chycení nejspíš vykloubila koleno. Z naší strany hrálo pole prakticky bez chyb. Dokonce se povedlo zahrát reverse force double play po Pářa-JRo-Vokša. (Skoro se dá z toho vyvodit nějaká závislost na tréninkovém objemu, ale radši se nebudu pouštět do téhle konstrukce.) Narcis, vystřídav Hookyho na prkně, trefoval strajkzónu, soupeři pálili přiměřeně, tedy jsme v poklidu ukončili zápas v šesté směně rozdílem.
V zápase zůstali trochu stranou Hooky a Márou, kdy Hooky se po vystřídání ani nedostal na pálku, a Mára dobrovolně zůstal na lavičce, vymlouvaje se na natažený sval.

více >>>

PPM: MFF B - Kotlářka B 9:5

2015-05-05 (vysledky)

více >>>

1. turnaj 3. ligy - Tempo/Sedlčany

2015-04-28 (Madla)

První turnaj letošního ročníku 3. ženské ligy s sebou přinesl hned na úvod několik komplikací. Z hlediska organizace ligy málo pořadatelů, pozdní přihlášky, rozpisy na třikrát,... Z hlediska našeho týmu pak především velký úbytek hrajících oproti loňské sezóně, z toho část nečekaně během poskedních dvou měsíců. Trn z paty nám vytrhl blanický rytíř Dvořka, která doplnila osmičku statečných do počtu devět. Ono osmičlenné jádro tvořily Adél, Hubka, Hudla, Leňa, Márťa, Máří, Míša a Věrka. Jako desátá se na poslední chvíli urvala na první dva sobotní zápasy Skippy, na poslední sobotní a oba nedělní Evža. A jako jedenáctá se v neděli po cca dvacetileté pauze vrátila Oli. Všemu šéfovala Madla v roli kauče.

#22Sobotní skupina nám po různých změnách nakonec přisoudila Joudrs C, Řepy B a Tempo B. Prostě sme byly jediný Áčko ;-) Hrálo se v pražské Libuši, což byla proti původně rozepsaným Sedlčanům příjemná změna. Horší bylo, že jsme hrály první i poslední zápas dne, což byl pro náš ne úplně mladý tým ne úplně jednoduchý úkol. Navíc přišla ráno od Marti ne úplně pozitivní SMSka týkající se zažívacích obtíží, jejíž existenci sem si byla ochotna připouštět pouze v obědové pauze, kdy Marťa vypadala obzvláště zeleně. Nakonec jsme se s tím celkem statečně popraly. V prvním zápase jsme vyzvaly pražské Joudrs, ty narozdíl od nás přisypávaly v téměř každé směně bod až dva a zaslouženě zvítězily 5:8. Softballovou premiéru si odbyl náš letošní (bohužel jediný) nováček Leňa. Pak jsme se přesunuly do Domina na oběd, který u většiny obsahoval polívku nebo tvarohový knedlíky. Po návratu na hřiště následovalo kafíčko a mohly jsme vyrazit na Řepy. Ty jsme za minutu dvanáct "smázly" 9:8 v dohrávce páté směny. Každopádně těsné vítězství a předchozí výsledky znamenaly, že ve skupině budou Joudrs C určitě první, Řepy čtvrtí a my s Tempem si to v přímém souboji rozdáme o druhé místo. Před tím nás ovšem čekala opět zápasová pauza, kterou většina vyplnila dalším kafíčkem. Máří s Marťou pak snahou koupit si helmu, resp. chrániče v místním obchůdku se softballovým vybavením, což se však z neznámého důvodu nesetkalo s pochopením jeho majitele. K poslednímu zápasu jsme nastoupily celkem dobře. V trojce bohužel Tempo otočilo na konečný výsledek 5:4. Co se dá dělat tentokrát jsme o bod prohrály my a to nás z třetího místa ve skupině poslalo do bojů o konečné 9.-12. místo, které se odehrály v neděli v Sedlčanech.

Sraz byl v 10:45 na místním hřišti. Na místě se ukázalo, že déšť zkomplikoval nedělní rozpis a první nedělní match s Kladnem se přesunul až na 12:30. Při čekání na opožděný zápas nás "potěšil" merklínský Pepa Liška prohlášením, že jsme jedinej tým co vypadá furt stejně - prý nás dává za příklad ve vytrvalosti ;-). V litém boji jsme bohužel celou dobu tahaly za kratší konec. Ve finishi jsme se sice vzepjaly, ale dorovnání jsme o bod nedotáhly. Prohrály jsme 9:8 a tím se "nominovaly" do zápasu o konečné 11. místo s Blondies. Průběh zápasu byl přesně opačný než zápas s Kladnem a finální útok blondýn nestačil víc než na jejich prohru 7:5.

#17V prvním turnaji jsme tedy obsadily celkově 11té místo z 16 dorazivších. Oproti loňskému ročníku se sice jedná o pokles z předních příček, ale špatný pocit mít rozhodně nemusíme. Při ztrátě dvou výborn

více >>>

PPM: Radotín B - MFF B 5:10

2015-04-22 (vysledky)

Blanický rytíř Vlašák vyjel a tedy můžeme začít v devíti. Radotín holt nemáme jako tu nejpopulárnější destinaci. Skóre se přelévá ze strany na stranu, v 5.směně je srovnáno 5:5 a vypadá to na drama. Sérií soupeřových chyb ve vnitřním poli ale v šestce třikrát skórujeme a v sedmičce Svaty dvojmeťákem čistí, tedy můžeme do poslední obrany jít v klidu. V poli tentokrát fungujeme prakticky bez chyb a tedy se může jít na pivo s dobrým pocitem.

více >>>

PPM: MFF B - SaBaT 4:3

2015-04-14 (vysledky)

Pohledný a svižný zápas, navíc s vítězným koncem, co víc si přát? Soupeři nám body více či méně darují - co pošleme do pole, tam většinou někde zůstane. Naše pole funguje slušně a Dan s Narcisem na nadhozu servírují balony bez větších výkyvů. Máme trochu nahnáno, když v sedmé směně na dva auty soupeři obsazují první a druhou metu, ale aut po ose Vokša-Bohy končí zápas.
V našem dresu se po nějaké době ukázali Bohy a Honza Žáček, a navíc se přišel mrknout (bohužel bez dresu) Bíb, takže pánové, vítejte zpět - a Ty Bíbe příště i s dresem :-)

více >>>

PPM: Eagles B - MFF B 10:8

2015-04-08 (vysledky)

Napínavý zápas s řadou hezkých momentů. Pálilo se, v obraně nebylo moc chyb a tak se určitě bylo na co koukat. Jen nebýt té zimy - předevčírem tu přece ještě sněžilo...
P.S.: Na pálce se zápas povedl Prsáčovi. Přece jen 4/4 a z toho 2x2B není jen tak. Možná je to zimní golfovou přípravou, protože na softovém tréninku jsem Prsa už dlouho nepotkal :-)

více >>>

Zimní soustředění - ženy

2015-02-17 (Madla)

V neděli proběhlo zimní ženské soustředění na Kladně. Na programu byly základy pole, přátelský zápas s místními Miners, zkouknutí ženské biatlonové štafety a odpoledne slajdování s pálkou. Celému soustředění předchází několi historek, jejichž stůjcem je Máří. Auto vypisuje na sobotu 7.00, přestože soustředění je v neděli. Taktéž na sobotu rezervuje hospodu, což ovšem v sobotu zjišťuje a přebukovává. Poslední historka je ze sobotního večera, kdy oznamuje, že nemůže zvednout házecí ruku a tudíž nikam nejede. Na kladenské hale se i tak scházíme v hezkém počtu 9 ks. Úvod proběhl v poměrně svižném tempu, kdy jsme něco malinko naběhaly a relativně hodně míčů posbíraly. Lehce sme se zaměřily na techniku a zjistily, že míče bez rukavic můžem sbírat častěji s ohledem na to, jak silní jsme v této dovednosti byly ;) Po hodince a půl jsme se začly připravovat na přátelák. P..u, jak říká Voťas, jsme obsadily samými na těchto postech "vyhranými" jedinci. Nejzkušenější tak byla Marťa na dvojce, Věrka se prala statečně na kečru, Madla na spojce a nováčka Leňu jsme hodily na osmičku. Na nadhozu se vystřídaly Adél (4 inn), jistota Míša (1 1/3 inn) a Janina (2/3 inn). Začínalo se stavem 1:1, BB moc nebylo a pokud to šlo tak se švihalo. Po metách nám to sice moc neběhalo, ale za to nám to docela pálilo a tak sme před nastaveným inningem vedly asi o milion bodů. V tý poslední směně jsme promíchaly sestavu a o jeden bod prohrály (teda říkal Milan - kauč Kladna, my už to pak nepočítaly). Jako zkušený closer se ukázala Míša, která na plný mety vystřídala v kruhu Janinu a zakončila SO. Na jedničce sbírala kromě Míši s Janinou zkušenosti Andy, na trojce se prostřídaly Hudla s Adél. Zápas bezpochyby splnil svůj účel. Zaprvé nás bavil a za druhé se dost pálilo, takže sme mohly na nových postech celkem rozkoukat :-) Zjištění zápasu: chytá-li kečr míč v rybě v poli a vyrazí ho ven, míč je ve hře. Po zápase se jelo do Madlou vybraného a Máří rezervovaného podniku Na Garážích. Výběr podniku byl provedem hlavně na základě toho, že vlastnil TV, na který bylo v plánu zkouknout již zmiňovanou štafetu. Když sme tam vlezly, přivítala nás pekelně zakouřená místnost s televizí. Po chvíli se ukázalo, že máme nekuřacký salónek vzadu. Jeho slabinou byla absence TV. Marťa říkala, že to neva, že se budem koukat na netu. Bohužel při zavřených dveřích nešla wifina. Nakonec jsme to zvládly odfandit v kombinaci informací od servírky, chabého připojení a občasných výběhů na střelbu. Po obídku jsme se nejprve věnovaly ulejvce, jak obranné tak nabíhané. Pak přišly na řadu slajdy a s nimi letošní první zranění. Při posledním slajdu si Andy škobrtla, nejdřív jsme myslely, že je to výron, rentgen však odhalil zlomeninu, takže sádra na šest týdnu. Přejeme Andy nekomplikovaný a rychlý srůst. Andy s Věrkou a Janinou ofrčely na pohotovost a zbytek se jal konečně dělat to, co se dělá v pálkařské tělocvičně, tedy pálit. Marťa byla na začátku umístěna na stativ u žíněnky. Z nějakýho nepochopitelnýho důvodu však první míč poslala do středu tělocvičny. Naštěstí v tom místě postávající hlouček minula. Pak povídala něco jako, že se zamyslela. Jinak musím pochválit jak Marťu, tak Leňu za prozatímní pokrok na pálce, opravdu je to vidět. V pět hodin jsme to zabalily a frčely domů. O víkendu se soustředily Andy, Adél, Hudla, Janina, Leňa, Madla, Marťa, Míša a Věrka. Díky všem za účast a těším se na další společnou akci, ať už softovou či nesoftovou :-)

více >>>

© 2003-2019, RSS